Ulusal Bahçe Bitkileri Kurulu’na (NHB) göre mantarlar %60-70 protein içerir ve kolayca sindirilebilir. Bu, konserve mantar talebini daha da artıracak ve bu da küresel konserve mantar pazarını olumlu yönde etkileyecektir. Yukarıdaki bilgiler Fortune Business Insights tarafından “Konserve Mantar Pazar Büyüklüğü, Payı ve Ürün Türüne Göre Küresel Trend (Shiitake Konserve, İstiridye Konserve, Düğme Konserve, Diğerleri), Uygulamaya Göre (Ev, Yemek Hizmetleri Endüstrisi, Diğerleri) başlıklı bir raporda paylaşıldı. ve 2029’a Kadar Coğrafya Tahmini.” Ayrıca, çalışma mantarların amino asitlerde yüksek olduğunu ve sağlıklı gıdalar olarak kullanıldığını göstermiştir. Mantarlar, tümör büyümesini azaltmada, iltihaplanmayı önlemede ve kanser tetikleyici bileşikleri detoksifiye etmede çok önemli bir rol oynar. Mantar tüketimi, C vitamini ve potasyum içerdiğinden kalp ile ilgili hastalıkların olasılığını azaltabilir. Ayrıca diyabet, kalp hastalıkları ve obezite gibi hastalıklar tüm dünyada yaygın olarak görülmektedir. Bu, konserve mantarlar gibi diyet lifi açısından zengin gıdalara olan talebi daha da artıracaktır. Yukarıdaki faktörler göz önüne alındığında, konserve mantar pazarındaki büyümenin önümüzdeki yıllarda artması muhtemeldir.

Düğme Konserve Mantarların Daha Yüksek Bulunabilirliği Pazar Büyümesini Teşvik Ediyor

İstiridye konservesi, düğme konservesi ve shiitake konservesi gibi farklı konserve mantar türlerine olan talebin 2026 yılına kadar artması muhtemeldir. Bunlardan, düğme konserve mantarlarının öngörülen ufukta hızlı bir şekilde büyümesi muhtemeldir. Düğme konserve mantarların pazardaki en büyük paya sahip olması nedeniyle küresel konserve mantar pazar büyüklüğünün artması bekleniyor. Bu, dünyadaki düğme mantarlarının yüksek mevcudiyetine atfedilebilir. Buna ek olarak, düğme mantarlarla ilgili sayısız fayda, konserve mantar pazarına katkıda bulunur. Bu, bu mantarların artan üretimi ile birlikte piyasayı yönlendiriyor.

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/canned-mushroom-market-100783

 

Konserve Mantarların Artan Tüketimi Kuzey Amerika’da Pazarı Yönlendiriyor

Kuzey Amerika’da konserve veya işlenmiş mantar üretimi artıyor. Bu, artan tüketimleriyle birleştiğinde, pazarda önemli bir paya sahip olmaktan sorumludur. Konserve mantarların protein açısından zengin ve kalori içeriğinin düşük olması onu bu bölgedeki tüketiciler tarafından tercih edilen bir seçenek haline getiriyor. Bu faktörlerin etkisiyle, konserve mantar pazar payının tahmin döneminde artması muhtemeldir.

Kuzey Amerika’nın yanı sıra Avrupa’nın da önümüzdeki yıllarda yükselmesi bekleniyor. Asya Pasifik’in de yüksek büyümeye tanık olması beklenirken, pazardaki en önde gelen ikinci bölgedir. Bu bölgedeki insanlar, mantar tüketimiyle ilişkili sağlık yararlarının giderek daha fazla farkına varıyor. Buna ek olarak, Asya nüfusunun artan harcanabilir geliri pazardaki büyümeyi teşvik ediyor. Bu faktörler göz önüne alındığında, konserve mantar talebinin 2018 ile 2026 yılları arasında artması muhtemeldir.

Monterey, Greenyard ve Diğer Önde Gelen Oyuncuların Benimsediği Stratejilerden Yararlanacak Pazar

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar tercihlerini vegan gıdalara kaydırıyor. Gelişmiş ülkelerde olduğu kadar gelişmekte olan ülkelerde de vegan beslenmenin artan popülaritesinin piyasayı yönlendirmesi bekleniyor. Konserve mantarların sağlığa çeşitli faydaları olduğu için, önümüzdeki yıllarda veganlığın benimsenmesinin artması muhtemeldir. Bu da konserve mantar talebini artıracaktır. Üreticiler, konserve teknolojilerindeki gelişmeleri daha da sağlıklı hale getirmek için sürekli olarak çalışıyorlar. Bu, gıda işleme prosedürlerine ilişkin araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetleri yürütülerek gerçekleştirilebilir. Konserve mantarlar mineraller, C vitamini, proteinler ve kalsiyum gibi besinler açısından zengindir.

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/canned-mushroom-market-100783

 

Konserve mantar ambalajı mantarların çürümemesi için tasarlanmıştır. Konserve mantarlarda monosodyum glutamat ve askorbik asit bulunması, daha uzun raf ömrüne yol açar. Bu da piyasaya önemli bir ivme kazandıracak.

Küresel konserve mantar pazarındaki pazar oyuncuları, konumlarını güçlendirmek için birleşme ve satın almalar (M&A) ve ürün lansmanları gibi stratejik faaliyetlere odaklanıyor. Önde gelen şirketlerden bazıları The Mushroom Company, Greenyard NV, Monterey Mushrooms Inc. ve B&G Foods Inc.’dir. D-Amico adlı bir İtalyan şirketi, Şubat 2018’de yeni bir konserve mantar serisi piyasaya sürdü. Bu mantarların adı Portobello ve şirket buna inanıyor. bu lansmanın ürün portföylerini genişletmelerine yardımcı olacağını söyledi.

İlgili Yazıları Oku

flipboard.com/@shitalvarma/soup-market-share-growth-insights-with-global-forecast-to-2027-d94fvpuhy

www.spoke.com/topics/soup-market-valuable-growth-prospects-and-upcoming-trends-to-2027-627e3885fc92d934b0025667

medium.com/@vshital48/soup-market-size-growth-factors-top-leaders-trends-analysis-competitive-landscape-and-regional-aca1da0c60b9

www.theexpresswire.com/pressrelease/Functional-Flour-Market-Analysis-By-Size-Growth-Share-Trends-Opportunities-Key-Players-Business-Insights-Competitive-Landscape-Regional-And-Global- Tahmin-To-2029_16463007

www.theexpresswire.com/pressrelease/Oleoresin-Market-Size-Share-Future-Growth-Trends-Evaluation-Demands-Regional-Analysis-and-Forecast-to-2029_16463040

www.theexpresswire.com/pressrelease/Snack-Food-Products-Market-Size-Share-Sales-Demand-Growth-Merger-Trends-Competitive-Landscape-And-Regional-Outlook-To-2029_16463306

www.theexpresswire.com/pressr

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter